Projekti

 
 
 
 
Kombi vozilo opremljeno je sa mobilnom konfiguracijom koje se sastoji od kolektora za zagrijavanje vode i fotonaponskog panela te ostalom opremom kako bi kao mobilni energetski informacijski centar vršio prezentaciju tehnologije za praktiènu primjenu obnovljivih izvora energije.
 Naèela rada:
rad se vrši u suradnji sa lokalnim, regionalnim i dr¾avnim institucijama
graðani se na licu mjesta mogu uvjeriti o energetskoj uèinkovitosti ponuðena dva oblika iskorištenja sunèeve energije
a¾uriranje prikupljenih podataka o upitima graðana te stvaranje datoteke za potrebe zainteresiranih strana u realizaciji projekta
- pru¾anje osnovnih podataka o moguæoj nabavi opreme na domaæem tr¾ištu
podjela info letaka ili ciljanih prospekata koji pru¾aju dodatne informacije zainteresiranim graðanima
podrška sliènim lokalnim projektima i akcijama u promociji odr¾ivog razvoja
- sudjelovanje na sajmovima energetike
 
 
MEIC –OIE (mobilni informacijski centar-obnovljivih izvora energije) djeluje na dvije razine: informativnoj i savjetodavnoj. Pru¾a informacije o energetskoj uèinkovitosti i obnovljivim izvorima energije te daje praktiène savjete slu¾eæi se instaliranom tehnologijom uz praktiènu primjenu na licu mjesta. Aktivnost se odvija putem mobilnosti tehnologije obnovljivih izvora energije.
Obnovljivi izvori energije su realna moguænost
za razvoj energetike u RH
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prema predviðanju do kraja 21. stoljeæa obnovljivi izvori u ukupnoj energetskoj bilanci trebala bi imati 80% udjela, dok bi fosilna goriva i nuklearna energija trebali pokrivati svega 20% svjetskih potreba.
 
Strategijom energetskog razvoja Republike Hrvatske (NN 130/2009) utvrðuje se poticanje ugradnje solarnih toplinskih sustava (niskotemperaturno grijanje i priprema potrošne tople vode) u što više novih graðevina u unutrašnjosti Hrvatske i u obalnom podruèju, ali i na postojeæe objekte. Fond za zaštitu okoliša i energetsku uèinkovitost u posljednjih nekoliko godina provodi opse¾ne aktivnosti na poticanju primjene svih vrsta obnovljivih izvora energije.
 
FOTONAPONSKE TEHNOLOGIJE /FN/ /PROIZVODNJA STRUJE/
 
 
 
 
 
 
 
 
Fotonaponski pretvornici direktno pretvaraju sunèevu energiju u elektriènu energiju, a da pritom nemaju nikakvu štetnu emisiju u okoliš i nije potrebno nikakvo dodatno gorivo. Mogu se locirati tamo gdje nije potrebna prijenosna elektrièna energija. Potrebno je imati spremnike elektriène energije ali zato nije potrebna prijenosna elektrièna mre¾a. Razvoj je zapoèeo korištenjem silicijske poluvodièke tehnologije u elektronièkim primjenama. Ona æe u 21 stoljeæu zadovoljiti sve potrebe za elektriènom energijom, kako æe opadati raspolo¾ive zalihe konvencionalnih goriva.  Foto naponski moduli do¾ivljavaju znaèajne promjene koje se ogledaju u boljoj kavaliteti i uèinkovitost po manjoj cijeni. Do 2040 godine ona æe pokrivati 20% finalne potošnje eletriène energije u svijetu. U slijedeæem vremenskom razdoblju razne èe FN tehnologije kao što su kristalni Si, tanki filmovi a-Si, CIGS i CdTe i nadolazeæe nove tehnologije 4. Generacije biti u ¾estokoj konkurenciji na svjetskom tr¾ištu. FN sustav æe se integrirati u zgrade kao graðevinski elementi.
 
SOLARNI KOLEKTORI /PROIZVODNJA TOPLE VODE/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Toplinski solarni kolektori najviše se koriste u sljedeæe svrhe: pripremu tople sanitarne vode, dogrijavanje ogrjevne vode sustava grijanja, zagrijavanje bazena, klimatizaciju prostora (absorpcijsko hlaðenje)
Solarni kolektori - Primaju Sunèevo zraèenje i apsorbiranu toplinu pomoæu solarne  crpke prenose .